مهمان عزیز به انجمن فیش لند خوش آمدید , اگر شما این پیغام را میخوانید به این معنا است که هنوز در انجمن ثبت نام نکرده اید. لطفا چند ثانیه از وقت خود را بگزارید و برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید و بعد گذراندن چند مرحله ساده میتوانید از تمام امکانات انجمن استفاده کنید. توجه داشته باشید که اسامی مستعار مستهجن یا بی معنی ممنوع است (بدون اعداد یا حروف به طور تصادفی) و لطفا خود را در بخش معرفی کاربران برای آشنایی بیشتر با جامعه مجازی فیش لند معرفی کنید.

اطلاعیه

Collapse
اعلام نشده است.

آموزش ساخت سیستم ساده اضافه کردن کالک به صورت قطره ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش ساخت سیستم ساده اضافه کردن کالک به صورت قطره ای

شاید شما هم در کتاب , مجله ویا حتی در یک سایت خوانده باشید که به اضافه کردن کالک به تانک در عوض آب تبخیری نیاز دارید. شما در واقع نمیدانید که آیا این کار برای تانک شما گران است , خطرناک است و یا کار سختی است ؟ پاسخ درست این است : نه ! نه ! نه !
    وقتی شما خواندن این صفحه را تمام کنید, با اطمینان خواهید توانست مانند یک حرفه ای این کار را انجام دهید.

5.jpg

.ما در اینجا به ابزار کمی نیاز داریم: دریل, مته, تیغ اره آهن بری, بطری پلاستیکی شفاف و شلنگ هوا و شیر تنظیم آن.

6.jpg

کار بعدی که باید انجام دهید ایجاد دو سوراخ با مته بر روی درب بطری است ( شکل زیر ) . من از مته شماره 7/32" استفاده کردم, بهتر هست قبل سوراخ کردن درب روی یک تکه پلاستیک دیگر این کار را انجام دهید و چک کنید که به خوبی لوله داخل آن کیپ میشود. دقت کنید سوراخها زیاد به لبه نزدیک نباشد, زیرا ممکن هست که نتوانید درب بطری را ببندید.

7.jpg

برای لوله ای که قرار است داخل ظرف قرار دهید بهتر است از لوله ای استفاده کنید که انعطاف پذیر نباشد, چرا که باید لوله تا کف بطری کمی فاصله داشه باشد تا کالک ته نشین شده وارد تانک نشود و این کار با لوله انعطاف پذیر سخت است.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: image_293.jpg مشاهده: 1 حجم: 15.2 کیلو بایت
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: image_294.jpg مشاهده: 1 حجم: 13.6 کیلو بایت

حالا حتما این سوال برای شما پیش میاد که از کجا باید کالک رو میک زد ؟ کالک چه مزه ای دارد و سوراخ سوم برای چه کاری است ؟ جواب این هست که احتیاجی به میک زدن نیست, مزه کالک هم بد نیست سوراخ سوم هم برای اسن هست که یک لوله در آن قرار دهیم تا در هنگام نیاز بتوانیم با دمیدن در آن حالت سیفون را به وجود آوریم. فشار هوایی که وارد میکنیم باعث میشود که کالک از طرف دیگر خارج شود . به شما تبریک میگویم, پروژه با موفقیت به پایان رسید.

بعد ساخت باید یک جای خوب برای آن در نظر بگیرید, زیرا خالی شدن یکباره کالک به تانک در اثر افتادن ظرف میتواند مشکل ساز شود.
    اگر نمیخواهید از سرکه برای حل کردن کالک استفاده کنید برای هر گالن آب ro یک قاشق کالک اضافه کنید, در صورتی که قرار به استفاده از سرکه دارید برای هر لیتر آب ro نصف قاشق چایخوری کالک اضافه کنید. ( طریقه صحیح مصرف را در تاپیک مربوطه دنبال کنید )

شلنگ خروجی را در قسمتی قرار دهید که جریان آب زیاد باشد. این دستگاه ساده هر چند وقت یکبار احتیاج به تعمیر و نگهداری دارد و آن گرفتگی لوله ها هست که با کمی آب یا سرکه به راحتی میتوانید مسیر را باز کنید.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: image_295.jpg مشاهده: 1 حجم: 24.3 کیلو بایت
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: image_296.jpg مشاهده: 1 حجم: 20.6 کیلو بایت

دو دستگاه کالک چکان با اندازه های مختلف در حال استفاده روی تانک.

این نکته رو هم اضافه کنم کنم که سرعت چکیدن آب که با شیر تنظیم میکنید برای تانکهای کوچک 1 قطره در ثانیه مناسب میباشد و برای تانکهای بزرگ میتوانید این مقدار را افزایش دهید.

کپی رایت ! کپی رایت !
    ....................................
    این مطلب توسط س.علیپور به صورت اختصاصی جهت انجمن فیش لند تهیه گردیده است.
    با احترام به حقوق ناشر استفاده از مطلب فوق فقط و فقط با ذکر نام منبع "www.fishland.ir" و نام انتشار دهنده س.علیپور مجاز میباشد.

milad24856 به خاطر ارسال این پست تشکر کرده اند.
    جهت تشکر فقط از کليد تشکر در زير هر پست استفاده نماييد !
    مطالب و سوالات خود را در بخشهاي مربوطه ارسال فرماييد.

برای دیدن تصاویر باید عضو انجمن و وارد حساب کاربری خود شده باشید.

برای دریافت جواب سریعتر بعد از ارسال پست یا سوال خود در تلگرام موضوع را اطلاع دهید.
    به سوالهاي مربوط به آکواريوم در خصوصي و تلگرام پاسخي داده نخواهد شد!

آي دي تلگرام fishland@
    کانال تلگرام انجمن فیشلند FishlanDiscus@

سلام دوست عزیز.در ابتدا میخواستم تشکر کنم از این آموزش خوبتون چون واقعا برای خود منم یک شبه بود که با این آموزش جواب خیلی از سوالاتمو پیدا کردم. اما من با یک بخش از آموزشتون مشکل داشتم اونم اینجا (شلنگ خروجی را در قسمتی قرار دهید که جریان آب زیاد باشد. این دستگاه ساده هر چند وقت یکبار احتیاج به تعمیر و نگهداری دارد و آن گرفتگی لوله ها هست که با کمی آب یا سرکه به راحتی میتوانید مسیر را باز کنید). من پیش تر در یک برنامه شبیه تلگرام همین بحث بود و در اونجا ادمین اون کانال گفت که استفاده از سرکه باعث الودگی شدید اب میشه به گونه ای که میتونه بعضی از ماهیان رو بکشه. حتی در جایی خوندم که اگر از سرکه سیب استفاده کنید این مورد باعث میشه که گیاهان ابزی داخل اکواریوم بعد از مدتی رنگشون تیره بشه و اونا هم از بین برن و همه اینا به خاطر شست شو با سرکه است. ممنون میشم واقعا این شبه رو هم برای من برطرف کنید. مرسی.

نظر

نوشته اصلی توسط moein.data نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز.در ابتدا میخواستم تشکر کنم از این آموزش خوبتون چون واقعا برای خود منم یک شبه بود که با این آموزش جواب خیلی از سوالاتمو پیدا کردم. اما من با یک بخش از آموزشتون مشکل داشتم اونم اینجا (شلنگ خروجی را در قسمتی قرار دهید که جریان آب زیاد باشد. این دستگاه ساده هر چند وقت یکبار احتیاج به تعمیر و نگهداری دارد و آن گرفتگی لوله ها هست که با کمی آب یا سرکه به راحتی میتوانید مسیر را باز کنید). من پیش تر در یک برنامه شبیه تلگرام همین بحث بود و در اونجا ادمین اون کانال گفت که استفاده از سرکه باعث الودگی شدید اب میشه به گونه ای که میتونه بعضی از ماهیان رو بکشه. حتی در جایی خوندم که اگر از سرکه سیب استفاده کنید این مورد باعث میشه که گیاهان ابزی داخل اکواریوم بعد از مدتی رنگشون تیره بشه و اونا هم از بین برن و همه اینا به خاطر شست شو با سرکه است. ممنون میشم واقعا این شبه رو هم برای من برطرف کنید. مرسی.
      دوست عزیز مشکلی نداره.
      در ضمن لینک تبلیغاتی به سایتتون نزارید ،
      جهت تشکر فقط از کليد تشکر در زير هر پست استفاده نماييد !
      مطالب و سوالات خود را در بخشهاي مربوطه ارسال فرماييد.

برای دیدن تصاویر باید عضو انجمن و وارد حساب کاربری خود شده باشید.

برای دریافت جواب سریعتر بعد از ارسال پست یا سوال خود در تلگرام موضوع را اطلاع دهید.
      به سوالهاي مربوط به آکواريوم در خصوصي و تلگرام پاسخي داده نخواهد شد!

آي دي تلگرام fishland@
      کانال تلگرام انجمن فیشلند FishlanDiscus@

نظر

صبر کنید...
      X